Camino Europe PL
Start Aktualności Przejście Drogą św. Jakuba wrzesień 2014
Przejście Drogą św. Jakuba wrzesień 2014

Przejście odcinka Głębokie-Dąbrówka Kościelna na Drodze św. Jakuba.

 

W minioną sobotę (27. września) odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Światowid przejście odcinka Drogi św. Jakuba od miejscowości Głębokie do Dąbrówki Kościelnej.

 


 

Uczestnicy spotkali się rankiem przed kościołem w Jerzykowie k/ Biskupic i po krótkim błogosławieństwie, którego pielgrzymom udzielił proboszcz tutejszej parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny ks. Jan Broda wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak.

 

Podwiezieni autobusem dotarliśmy na punkt startowy naszej wędrówki. Trasa liczyła około 15 km i przebiegała przez Sroczyn, Turostowo i kończyła się w Dąbrówce Kościelnej. Po każdych kilku kilometrach uczestnicy mieli możliwość krótkiego odpoczynku, podczas którego dowiedzieli się więcej na temat historii Drogi św. Jakuba, jej roli w historii chrześcijaństwa i Europy oraz działań podejmowanych dzisiaj przez kraje Europy Środkowej i Lokalne Grupy Działania biorące udział w projekcie Europejskie Drogi św. Jakuba w celu ożywienia tego najważniejszego szlaku pątniczego średniowiecznej Europy. Dojście do Dąbrówki Kościelnej nastąpiło zgodnie z planem około godz. 14.00. Na miejscu zwiedziliśmy znane już w XVII w. sanktuarium Matki Boskiej Dąbrowieckiej. Na strudzonych pielgrzymów czekał ciepły poczęstunek oraz coś słodkiego. Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki związane z Drogą św. Jakuba oraz certyfikat przejścia odcinka Drogi. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy autokarem do Jerzykowa.

 

 

 

Droga Świętego Jakuba

-

Projekt współpracy „Europejskie Drogi św. Jakuba” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach
osi 4 Leader Działanie 421 - Wdrażanie projektów współpracy w zakresie operacji polegającej na realizacji
projektu współpracy, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.